Aita aidata!

Abikassa tegevuse eesmärk on abistada majanduslikesse raskustesse sattunud üksikisikuid ja perekondi, samuti toetada laste koolitamist, või ka täiskavanute hariduse omandamist isikliku või perekondliku toimetuleku tõstmiseks. Abikassa erilise tähelepanu all on lapsed, kes võivad kannatada perekonnas valitseva puuduse tõttu. Meil on hea meel, et ka Sina oled valmis ulatama abikäe.

Teadmiseks Sulle, et Läänemaa Abikassa ei kavatse asendada riiklikku toetussüsteemi, vaid seda täiendada. Loodame omavalitsuste sotsiaaltöötajate või siis ka heade sõprade või naabrite poolt antud info abil ning heade inimeste annetuste toel leida ja toetada tavalisi kaaskodanikke, kes on kitsikusse sattunud. Me ei toeta elukutselisi abisaajaid või toetustest elatujaid. Toetuste maksmise otsustab nõukogu, kuhu kuuluvad tunnustatud kodanikud ja sotsiaaltööga kursis olevad inimesed kogu Läänemaalt.

Tea siis, et Läänemaa Abikassa kaudu on Sul mitmeid võimalusi kaaskodanike toetamiseks. Saad valida järgnevate võimaluste vahel abikassa tegevuses osalemiseks:

1. MTÜ Läänemaa Abikassa liige

Loen läbi ja laen alla allpool olevad dokumendid. Täidan liikmeks astumise avalduse ja saadan Abikassa e-meilile. Minuga võetakse ühendust.

2. Püsiannetaja

Lähen internetipanka ja teen püsikorralduse MTÜ Läänemaa Abikassale. Abikassa arveldusarve number on EE592200221046665398. Tean, et annetatud summa arvestatakse maha minu tulumaksuga maksustatavast summast. Kui tahan Abikassa infot, siis täidan ära allpool oleva teatise ja saadan Abikassa meilile.

3. Ühekordne annetaja

Lähen internetipanka ja teen MTÜ Läänemaa Abikassale ülekande mulle sobivas suuruses. Abikassa arveldusarve number on EE592200221046665398. Tean, et see summa arvestatakse maha minu tulumaksuga maksustatavast summast.

Pead teadma et:

1. me väldime tüüpilist sotsiaalabi andmist, ehk siis Abikassa ei konkureeri kohaliku omavalitsusega ja riikliku sotsiaalsüsteemiga.

2. me anname rahalist toetust. Kui abiorganisatsioonid tihtilugu vahendavad esemeid, toiduaineid vms, siis Abikassa aitab reaalselt elektrivõla ära maksta, lastega seotud hädavajalikud kulutused kanda, hädavajalikku remonti teha vms. Elekter, üürivõlg, õpilaskodu üür, kütteseadme remont, soojustusmaterjal, elektriboileri soetamine jms – sellised on näited kuluartiklitest. Raha ei anta kellelegi kätte, vaid tasutakse firmade poolt esitatud arveid.

3. abikassa eelistab lastega peresid. Kanname hoolt selle eest, et lapsed vanemate ajutise häda tõttu kimbatusse ei satuks.

4. abikassa eeldab ja kontrollib, et abi saaja on ise tubli ja aktiivne oma probleemile lahendusi leidma.

5. me ei reklaami abi saajaid ega annetajaid vaid toimetame nii diskreetselt kui võimalik.

Väga suur tänu Abikassa püsiannetajatele, aga ka ühekordse annetuse tegijatele ja neile, kes on pidanud võimalikuks annetuskasti kaudu ulatada oma abikäsi teisele Läänemaa inimesele.